KVTUncategorized @ltAdrenalino dozės kaina – pavojus sau ir aplinkiniams

Adrenalino dozės kaina – pavojus sau ir aplinkiniams

2019 sausio 23

Socialiniuose tinkluose kartais vis paskelbiami vaizdai, kaip adrenalino ištroškę jaunuoliai nusprendžia neįprastais būdais „nemokamai“ pasivažinėti troleibusais. Jei tai būtų tik kelionė troleibusu be bilieto – kur čia tas adrenalinas? Tačiau tokie keliautojai (nes keleiviais jų pavadinti negalima), nusižengia daug labiau nei tie, kurie keliauja be bilieto.

Praėjusią savaitę kauniečiai vėl fiksavo tokio „zuikio“ kelionę – vaikinas keliavo troleibusu, išorėje užsikabinęs už transporto priemonės gale esančių ričių apsaugų. Žinoma, komentatoriai po publikacija šmaikštavo, kad taip „keleivis“ nusprendė sutaupyti pinigų, tačiau situacijos pasekmės galėjo būti labai skaudžios ir kainuoti kelis šimtus kartų daugiau nei vienas bilietas už važiavimą.

Grėsmė ne vienam

UAB „Kauno autobusai“ troleibusų parko vadovas Saulius Alekna pastebėjo, jog grėsmes reikėtų vertinti keliais aspektais. „Mažiausiai žalingas scenarijus būtų, jei tokiam keleiviui savo neatsakingais veiksmais pavyktų numesti srovės imtuvą ir nutraukti troleibuso kelionę. Tačiau gali atsitikti ir taip, kad būtų nutrauktas visas kontaktinis tinklas, dėl ko tektų sustoti ne vienam troleibusui ir prireiktų daug laiko, kol jie vėl pradėtų riedėti.“

Tačiau techniniai dalykai, anot troleibusų parko vadovo, dar ne blogiausias tokios ekstremalios kelionės padarinys. „Panašūs keliautojai kelia pavojų ne tik sau. Klaida gali sekti klaidą – judant transporto priemonei kelyje pasitaiko duobių, staigesnių stabdymų, todėl žmogui nėra lengva išsilaikyti: jis gali kristi ir atsidurti tiesiai po ratais iš paskos važiuojančiam automobiliui. Taip būtų sukelta avarinė situacija, nukentėjusių žmonių skaičius išaugtų. O jei dar automobilis mestųsi į kelkraštį ar stotelę, kur stovi pėstieji… Baisu ir prognozuoti, kiek žmonių nukentėtų dėl vieno nevykusio pokšto“, – hipotetinius, tačiau įmanomus scenarijus aptarė S. Alekna.

Pašnekovas taip pat pastebi, jog tokias situacijas vaizdo kameromis fiksuojantys asmenys neturėtų būti abejingi ir skubėti „smagia“ naujiena pirmiausia pasidalinti socialiniuose tinkluose. „Toks elgesys yra baustinas. Keliautojai-chuliganai įsitaiso aklojoje zonoje, todėl vairuotojai nei pastebėti, nei imtis kokių saugos priemonių negali. Kuo skubiau apie tokį elgesį pranešti tarnyboms turėtų patys kauniečiai“, – ragina troleibusų parko vadovas.

Netoleruoja ir policija

Pasiteiravus, kaip į tokią situaciją reaguoja policija, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė patvirtino, jog už tokį elgesį gresia administracinė atsakomybė.

„Toks elgesys yra ne tik itin nesaugus pačiam asmeniui, kadangi yra tikimybė būti sužalotam, tačiau taip pat laikomas viešosios tvarkos pažeidimu. Už tai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 481 str. 1 d. numatoma bauda nuo 30 iki 140 eurų, jei nustatoma, kad toks pažeidimas padarytas pakartotinai, tuomet gresia bauda iki 240 eurų“, – teigė policijos atstovė.

Ir nors gali pasirodyti, jog gresiančios piniginės baudos yra sąlyginai nedidelės, žmonių sveikata ir gyvybė pinigais neįvertinama.