KVTUncategorized @ltKaip pateikti prašymą dėl lengvatinio viešojo transporto bilieto įsigijimo daugiavaikių šeimų vaikams

Kaip pateikti prašymą dėl lengvatinio viešojo transporto bilieto įsigijimo daugiavaikių šeimų vaikams

2018 liepos 25

2018-03-20 Kauno miesto taryba suteikė 822 Eur viešojo transporto lengvatą daugiavaikių šeimų, deklaravusių gyvenamąją vietą Kaune, vaikams nuo 7 iki 18 metų. Nuo šiol jiems kelionės miesto autobusais ir troleibusais bus praktiškai nemokamos – tereikės sumokėti simbolinį 3 eurų mokestį trejiems metams.

Daugiavaikių šeimų*, deklaravusių gyvenamąją vietą Kaune, vaikams, bus pagamintos specialios nustatyto dizaino vardinės Kauno kortelės, kurios bus pildomos Vaiko bilietu**. Kortelės bus išduodamos ir pildomos tik kauniečių aptarnavimo centre „Mano Kaunas“ (Statybininkų g. 3, įėjimas iš S. Žukausko g.).

Pateikti prašymą įsigyti Vaiko bilietą gali tik teisę į lengvatą turinčio vaiko teisėti atstovai: tėvai, įtėviai. Teisėti vaiko atstovai turi pateikti:

  • savo asmens tapatybės kortelę ar pasą,
  • vaiko (-ų) asmens dokumentus (asmens tapatybės kortelę, pasą ar gimimo liudijimą),
  • kokybišką vaiko dokumentinę nuotrauką (3×4 cm, ne senesnę nei trijų mėnesių, perfotografuota netinka ).

Prašymus galima pateikti:

  • užpildžius nustatytą formą interneto svetainėje https://www.kvt.lt/duomenu-pateikimas/
  • arba tiesiogiai atvykus į kauniečių aptarnavimo centrą „Mano Kaunas“ (toliau – „Mano Kaunas“).

Teisėtas vaiko atstovas kartu su prašymu turi pateikti vaiko asmens duomenis ir duoti sutikimą juos tvarkyti.

Pateikti duomenys bus tikrinami, ar jie atitinka lengvatos reikalavimus. Nustačius, kad duomenys teisingi, vardinė Kauno kortelė bus pagaminta per 20 dienų nuo prašymo pateikimo dienos ir pristatyta į centrą „Mano Kaunas“, kur ją turės atsiimti teisėtas vaiko atstovas, pateikęs savo ir vaiko asmens dokumentus(asmens tapatybę, pasą ar gimimo liudijimą). Kortelė pirmą kartą išduodama nemokamai. Sumokėjus už Vaiko bilietą 3 eurus, centro „Mano Kaunas“ darbuotojos papildys kortelę Vaiko bilietu ir iškart aktyvuos.

Jei kortelė bus pagaminta anksčiau arba dėl tam tikrų priežasčių kortelės gamyba užsitęs, „Mano Kaunas“ darbuotojas susisieks su teisėtu vaiko atstovu ir informuos, kada galima atvykti atsiimti kortelės.

Vaiko bilietas galioja 1 095 kalendorines dienas (3 metus) nuo aktyvavimo momento jeigu nepažeidžiamos nustatytos sąlygos. Teisė į lengvatą prarandama išdeklaravus gyvenamąją vietą Kauno mieste arba kai vienam iš daugiavaikės šeimos vaikų sukanka 18 metų, kai šeimoje auginami ne daugiau kaip 3 vaikai. Praradus teisę į lengvatą, blokuojami visų šeimos vaikų bilietai.

Vaikas, važiuojantis su Vaiko bilietu, keleivių kontrolei pareikalavus, privalės pateikti asmens tapatybę įrodantį dokumentą (mokinio pažymėjimą ar kt.).

*Daugiavaikė šeima – sutuoktiniai, kurie augina ar 3 ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, taip pat susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likę gyventi jų 3 ir daugiau vaikų, arba vienas iš tėvų ir jų 3 ir daugiau vaikų  iki 18 metų.
**Vaiko bilietas – terminuotas elektroninis 1 095 kalendorinių dienų bilietas su 822 Eur lengvata važiuoti miesto autobusais ir troleibusais (išskyrus naktinius maršrutus) visomis dienomis, aktyvuojamas pardavimo metu.