KVTUncategorized @ltKodėl reikia lipti į autobusą per priekines duris

Kodėl reikia lipti į autobusą per priekines duris

2018 lapkričio 13

Jau septynerius metus Kaune galioja tvarka, leidžianti keleiviams į miesto autobusus ir troleibusus įlipti tik per priekines duris.

Priminimas keleiviams

Kaune į autobusą ar troleibusą įlipama tik per priekines duris. Įlipęs keleivis būtinai turi priglausti kortelę prie komposterio ir pažymėti elektroninį bilietą. Neturintis elektroninio turi galimybę įsigyti vienkartinį bilietą iš vairuotojo, tik šis bilietas nesuteiks galimybės nemokamai persėsti į kitą transportą per 30 minučių. Išlipama per vidurines ar galines duris.

Per kitas (ne priekines) duris įlipti gali tik keleiviai su negalia, juos lydintys asmenys, keleiviai su vaikiškais vežimėliais. Jei autobusas pažymėtas „Like Bike“ lipduku ir viduryje vieta laisva, per vidurines duris gali įlipti ir keleivis su dviračiu.

Kodėl reikia laikytis tvarkos

„Ši tvarka pasiteisino, tad jos keisti tikrai neketiname, – teigia „Kauno autobusų“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. – Keleivių srautai pasiskirsto, jiems daug patogiau ir įlipti, ir išlipti. Kadangi neretai pats važiuoju viešuoju transportu, pastebėjau, kad žmonės nesistumdo, visada maloniai praleidžia garbaus amžiaus keleivius, lipančius su mažais vaikais, negalią turinčius asmenis.“

Anot vadovo, esant tokiai įlipimo į viešąjį transportą tvarkai akivaizdžiai sumažėjo konfliktų tarp kontrolierių ir keleivių, vandalizmo atvejų, viešuoju transportu važiuojančių asocialių žmonių, „zuikių“, nes dauguma keleivių pasižymi elektroninį ar nusiperka vienkartinį bilietą iš vairuotojo. Be to, bilietų žymėjimas komposteryje leidžia tiksliau įvertinti keleivių srautus ir pagal tai optimaliau planuoti maršrutus ir reisus.

„Laikydamiesi tvarkos keleiviai mums padeda gerinti jiems teikiamų paslaugų kokybę,” – teigia M. Grigelis.