KVTUncategorized @ltSklandžios kelionės vadovas: keleivių klaida, galinti pasibaigti skausmingai

Sklandžios kelionės vadovas: keleivių klaida, galinti pasibaigti skausmingai

2019 vasario 06

Kiekvienas, keliaudamas viešuoju transportu, nori saugiai ir greitai pasiekti kelionės tikslą. Žinoma, didžioji atsakomybė tenka autobusą ar troleibusą vairuojančiam asmeniui – šis yra atsakingas, kad transporto priemonė sklandžiai riedėtų miesto gatvėmis. Tačiau keleiviai yra ne ką mažiau atsakingi už savo ir kitų keleivių saugumą.

Kaip pabrėžia vairuotojai ir bendrovės „Kauno autobusai“ eismo saugos specialistai, viena klaida, itin dažnai pasitaikanti tarp keliaujančiųjų viešuoju transportu – įlipimo tvarkos nepaisymas. Nors taisyklės yra labai aiškios, žmonės vis tiek ne visada jų laikosi. Viena dažniausių dėl to kylančių problemų, kuri itin piktina keleivius – jų prispaudimas transporto priemonių durimis.

Pagal bendrovės avaringumo statistiką, praėjusiais metais užfiksuotas 21 toks atvejis – tris kartus daugiau nei 2017 m. (tuomet per visus metus buvo fiksuoti 7 prispaudimo durimis atvejai).

Į vieną tokių nemalonių situacijų patekęs bendrovės autobusų vairuotojas teigia, jog labai retai taip nutinka dėl technikos ar vairuotojo kaltės. „Būtų neteisinga sakyti, jog tik keleiviai kalti – labai retais atvejais durys užstringa dėl techninių problemų. Tačiau dažniausiai prispaudimai įvyksta, kai keleiviai bando įnerti pro galines arba vidurines duris“, – pasakoja vairuotojas.

Tokiais atvejais durys jau yra užveriamos ir vairuotojai neturi galimybių situacijos pakeisti. Tačiau pašnekovas pažymi, kad nesvarbu, dėl kieno kaltės susidaro nemaloni situacija, visuomet yra rūpinamasi keleivio gerove – prireikus iškviečiama pagalba, jei sužalojimas dėl prispaudimo rimtas – stabdomas maršrutas.

Bendrovė „Kauno autobusai“ primena, jog pagal Kauno mieste galiojančias Keleivių ir bagažo vežimo vietinio susisiekimo autobusais, troleibusais ir maršrutiniais taksi taisykles, į stotelėje sustojusį vietinio reguliaraus susisiekimo maršruto autobusą ar troleibusą įlipama pro priekines transporto priemonės duris (asmenys su neįgaliųjų ar vaikiškais vežimėliais gali įlipti pro visas duris) ir išlipama pro visas likusias transporto priemonės duris.